Hakkımızda

ANTİK FİZİKSEL TEMİZLİK KUMLAMA

Ülkemizde ilk defa düşük basınçlı rotasyon ile fiziksel temizlik yöntemini uygulayan firmamız, yüzeye zarar vermeden yüzyılların birikmiş kirini fiziksel temizleyerek objeyi orjinal haline getirmektedir. Bu sistemi Türkiye’ye getirerek tarihe karşı vefa borcumuzu biraz olsun ödeyeceğimize, ülkemizdeki tarihi eserleri ve yapıları fiziksel kirlerden arındırarak kültürümüze ve turizme de hizmet edeceğimize inanıyoruz. Uygulama alanları; doğal taş, yapay taş, mermer, traverten, tuğla, yangın sonrası bina temizliği, dağılıcı ve beton üzerindeki boyalar, graffiti, seramik/fayans, cam, bronz, sıva, bakır, pirinç ve alüminyum yüzeylerdir.

Her türlü yüzeyin tamir,bakım ,yenileme ve koruma işlemlerini de yapmaktayız. Kumlama işlemlerinde hassas kumlama ve dış cephe kumlama.


Mikro kumlama

Kimyasal madde içermediğinden yüzeyde sarartma yapmaz. Fiziksel olarak temizler ve ilk günkü orjinal haline getirir. Granül Olarak taşın sertliğine göre tamamen doğal maddeler kullanılmakta,ayrıca çevreye ve sağlığa zarar vermemektedir. Havada 7000 rpm(dev/dak.) girdap oluşturarak taşın yüzeyinde kiri,aralarında da tohum ve mantarları temizleyerek taşta çeşitli bitki yada yosun luşmasını engeller. Sistem mobil olduğu için her yerde rahatlıkla çalışır.